Siirry sisältöön
Hae sivustolta

Koulukuraattori ja koulupsykologi

Koulukuraattori

Koulukuraattori on koulun sosiaalialan asiantuntija ja osa monialaista opiskeluhuoltoa. Kuraattori tarjoaa ohjausta ja tukea sekä tarvittaessa kriisiapua oppilaalle, huoltajille ja kouluyhteisölle osana koulun oppilashuoltotiimiä.

Ota yhteyttä kuraattoriin

Koulukuraattoreiden yhteystiedot

TARU MAHLANEN

Koulukuraattori

040 076 8847

Taru.Mahlanen@itauusimaa.fi

FANNY SUND

Koulukuraattori

040 594 2890

Fanny.Sund@itauusimaa.fi

Askola, Pukkila, Myrskylä

JENNY VALKAMA

Koulukuraattori

044 055 5343

Jenny.Valkama@itauusimaa.fi

EVA HOLMBERG

Koulukuraattori

044 055 5406

Eva.Holmberg@itauusimaa.fi

MIIA FELIN

Koulukuraattori

044 0565 1063

Miia.Felin@itauusimaa.fi

NINA BÖHLS-NYBONN

Johtava kuraattori

044 055 5292

Nina.Bohls-Nybonn@itauusimaa.fi

Suomenkieliset

SAIJA HEIKKINEN

Koulukuraattori

040 489 5744

Saija.Heikkinen@itauusimaa.fi

LEENA HAVERI

Koulukuraattori

040 056 2234

Leena.Haveri@itauusimaa.fi

SARI MAKKONEN

Koulukuraattori

040 718 6776

Sari.Makkonen@itauusimaa.fi

ANNE TUKIAINEN

Koulukuraattori

040 359 4908

Anne.Tukiainen@itauusimaa.fi

VICTORIA ETTER VON

Koulukuraattori

040 512 3819

Victoria.Von.Etter@itauusimaa.fi

SARI SALIN-HÄMÄLÄINEN

Koulukuraattori

040 588 0366

Sari.Salin-Hamalainen@itauusimaa.fi

TARJA NYMAN

Koulukuraattori

040 489 1844

Tarja.Nyman@itauusimaa.fi

MINNA HELMINEN

Koulukuraattori

040 632 8967

Minna.Helminen@itauusimaa.fi

KATRI KRIGSHOLM

Koulukuraattori

040 198 6433

Katri.Krigsholm@itauusimaa.fi

Ruotsinkieliset

MONA BERGMAN

Koulukuraattori

040 575 5626

Mona.Bergman@itauusimaa.fi

MARINA BORGMAN

Koulukuraattori

040 099 2838

Marina.Borgman@itauusimaa.fi

INA JOHANSSON

Koulukuraattori

040 584 9977

ina.johansson@itauusimaa.fi

CAMILLA ROSQVIST

Koulukuraattori

040 526 2836

Camilla.Rosqvist2@itauusimaa.fi

MARIA MALMSTEN

Koulukuraattori

040 489 9649

Maria.Malmsten@itauusimaa.fi

GINA SCHOULTZ VON

Koulukuraattori

040 489 5757

Gina.Von.Schoultz@itauusimaa.fi

MICAELA WICKSTRÖM-TILLANDER

Koulukuraattori

040 191 4525

Micaela.Wickstrom-Tillander@itauusimaa.fi

HENNA LILJESTRÖM

Koulukuraattori

040 184 5658

Henna.Liljestrom@itauusimaa.fi

HANNA KANKAANPÄÄ

Koulukuraattori

050 380 2519

Hanna.Kankaanpaa@itauusimaa.fi

JAANA KITTILÄ

Koulukuraattori

050 344 6918

Jaana.Kittila@itauusimaa.fi

TUIRE TÖLLI

Koulukuraattori

050 564 0431

Tuire.Tolli@itauusimaa.fi

CHARLOTTA AIKIO

Koulukuraattori

040 566 0465

Charlotta.Aikio@itauusimaa.fi

Koulupsykologi

Koulupsykologi toimii kouluyhteisön psykologisen alan asiantuntijana.

Psykologiin voit olla yhteydessä jos

Koulupsykologien yhteystiedot

Koulupsykologipalvelut hoidetaan ostopalveluna. Ota yhteyttä kouluterveydenhoitajaasi.

ENNI HONGISTO

Koulupsykologi

Enni.Hongisto@itauusimaa.fi

Hilda Käkikosken koulu, Isnäsin koulu, Koskenkylän koulu, Ruukin koulu, Tesjoen koulu, Valkon koulu, Harjurinteen koulu, Loviisan lukio

Ruotsinkieliset koulut: Ei koulupsykologia

Anna Vaittinen

Psykologi

040 525 8617

EXT-Anna.Vaittinen@itauusimaa.fi

Jokilaakson koulu, Hinthaaran koulu

EMILIA EK

Psykologi

040 354 7287

Emilia.Ek@itauusimaa.fi

Borgå gymnasium, Prakticum, Borgå folkakademi.

Erika Tasanen

Psykologi

040 352 8691 (ma-ti)

EXT-Erika.Tasanen@itauusimaa.fi

Peipon koulu , Gammelbackan esiopetus, Eestinmäen esiopetus

HANNA JÄNTTI

Psykologi

040 352 4201 (ti-to)

Hanna.Jantti@itauusimaa.fi

Linnankosken lukio, Ammattiopisto Live: Porvoon toimipiste

LEILA KORHONEN

Psykologi

040 526 2837

Leila.Korhonen@itauusimaa.fi

Keskuskoulu, Huhtisen koulu, Ilolan koulu, Epoon koulu, Puistopäiväkodin esiopetus, Kuutamopolun esiopetus, Epoon esiopetus

METTE INGMAN

Psykologi

040 060 2201

Mette.Ingman@itauusimaa.fi

Kvarnbackens skola, Sannäs skola, Grännäs skola, Bjurböle förskola, Ebbo förskola, Äppelgårdens förskola ja Sagobacken

Mirja Tujula

Psykologi

040 489 3306

EXT-Mirja.Tujula@itauusimaa.fi

Albert Edelfeltin koulu, Hornhattulan esiopetus, Helmen esiopetus, PK Metsätähti esiopetus

NIKOLAJ VEH VON

Psykologi

040 589 9860

Nikolaj.Von.Veh@itauusimaa.fi

Strömborgska skolan, Eklöfska skolan, Hindhår- och Kullo skola, Förskolan vid Eklöfska skola, Kullo förskola, förskolan vid Hindhår skola och Skogsstjärnan.

RIINA VON SCHANTZ

Psykologi

040 354 9752

Riina.Von.Schantz@itauusimaa.fi

Pääskytien koulu, Tolkkisten koulu, Hamarin koulu, Ylä-Haikkoon esiopetus, Hamarin esiopetus

Roope Rytkönen

Psykologi

040 054 9654 (torstaisin)

EXT-Roope.Rytkonen@itauusimaa.fi

Linnankosken lukio

SARA RENVALL

Psykologi

040 187 6934

Sara.Renvall@itauusimaa.fi

Lyceiparkens skola, Vårberga skola och Careeria (Hästskogatan)

SATU BOLLMANN

Psykologi

040 193 5914 (ma-to)

Satu.Bollmann@itauusimaa.fi

Careeria: Ammattitien, Perämiehentien ja Aleksanterinkadun toimipisteet

SENJA HÄRMÄ-RIISIÖ

Psykologi

040 482 9170

Senja.Harma-Riisio@itauusimaa.fi

Linnajoen koulu, Kevätkummun koulu, Kevättuulen esiopetus

Susanna Homanen

Psykologi

040 355 4529

EXT-Susanna.Homanen@itauusimaa.fi

Kulloon koulu, Kulloon esiopetus, Fredrika-koulu

HELMI LASSILA

Koulupsykologi

040 191 6087

Helmi.Lassila@itauusimaa.fi

Lukkarin koulu ja esiopetus, Talman koulu ja esiopetus, Sipoonjoen koulu 1-2 lk ja esiopetus

IIDA NORDLING

Koulupsykologi

iida.nordling@itauusimaa.fi

Jokipuiston koulu ja esiopetus, Sipoonlahden koulu 1-3 lk ja esiopetus

RAUNI PÄÄKKÖNEN

Koulupsykologi

050 326 5132

Rauni.Paakkonen@itauusimaa.fi

Sipoonjoen yhtenäiskoulu, Sipoon lukio, Keuda Sipoo

Sipoonlahden koulu 4-9. lk: Ostopalvelupsykologi on kevään 2023 ajan
Elina Meriö, sähköposti: elina.merio@mehilainen.fi

Koulupsykologia ei ole seuraavissa kouluissa: Söderkulla skola, Salpar skola, Gumbostrands skola, Sibbo Gymnasium ja Leppätien koulu, Nickby Barnträdgårds förskola, Kyrkoby skola och förskola, Södra Paipis skola och förskola, Borgby skola, Norra Paipis skola, Kungsvägens skola