Siirry sisältöön
HyVä-digi Hae sivustolta

Kotoutumisen sosiaalipalvelut

Kotoutumisen sosiaalipalvelut tarjoavat alkuvaiheen kotoutumisen sosiaalipalveluita: 

Ole rohkeasti yhteydessä sosiaalityöntekijään tai sosiaaliohjaajaan, jos: 

Arvioimme kanssasi, miten voimme tukea sinua. Sovimme tarvittaessa tapaamisajan. 

Teemme yhteistyötä muiden viranomaisten kanssa.  


Toimi näin

Voit ottaa meihin yhteyttä puhelimitse tai sähköpostitse.  

Annika Aalto

Johtava sosiaalityöntekijä

040 139 8368

annika.aalto@itauusimaa.fi

Maria Cedergren

Sosiaaliohjaaja

040 4899 521

maria.cedergren@itauusimaa.fi

Eija Kiiskinen

Sosiaalityöntekijä

050 505 7634

eija.kiiskinen@itauusimaa.fi

Elli Rankka

Sosiaaliohjaaja

040 5122 417

elli.rankka@itauusimaa.fi

Malin Rikberg

Sosiaaliohjaaja

040 571 2517

malin.rikberg@itauusimaa.fi

Heidi Svenfelt

Sosiaalityöntekijä

040 5465 168

heidi.svenfelt@itauusimaa.fi

Käyntiosoite

Toimipisteet, joissa voit asioida ajanvarauksella:

Loviisa: Öhmaninkatu 4 C, 07900 Loviisa

Porvoo: Kaivokatu 37, 3. kerros, 06100 Porvoo

Sipoo: Jussaksentie 14, 2. kerros, 04130 Sipoo