Siirry sisältöön
HyVä-digi Hae sivustolta

Gammelbackan neuvola

Toimi näin

Neuvolan puhelinaika arkisin klo 12–13. Voit varata ajan myös käyttämällä sähköistä ajanvarausta. Sähköinen ajanvaraus toimii vain varatessasi aikaa lastenneuvolaan.

Peruthan neuvola-ajan soittamalla terveydenhoitajalle puhelinajalla tai lähettämällä hänelle tekstiviestin.

Määräaikaistarkastusten lisäksi tarjoamme neuvoloittain ilman ajanvarausta olevia avoneuvola aikoja. Niille ajoille voitte tulla lyhyissä pienissä asioissa, esim. rokotus, kasvun seuranta, sydänäänten kuuntelu.

Neuvoloiden avovastaanotot ovat suljettuja hiihtoloma viikolla 8.

Gammelbackan neuvolassa           ma klo. 9.00-11.00
Porvoon Perhekeskuksessa           ke klo. 13.00-15.00
Kevätkummun neuvolassa             pe klo. 9.00-11.00

Jenni Mattila

Terveydenhoitaja

040 489 9506

Jenni.Mattila@itauusimaa.fi

Äitiys -ja lastenneuvola, Gammelbackan neuvola, Porvoo

Minna Ahola

Terveydenhoitaja

040 186 8533

Minna.Ahola@itauusimaa.fi

Äitiys -ja lastenneuvola, Gammelbackan neuvola, Porvoo

Anna Palomäki

Terveydenhoitaja

040 184 2197

Anna.Palomaki@itauusimaa.fi

Äitiys -ja lastenneuvola, Gammelbackan neuvola, Porvoo

Maria Rahikainen

Terveydenhoitaja

040 572 5586

Maria.Rahikainen@itauusimaa.fi

äitiys -ja lastenneuvola, Gammelbackan neuvola, Porvoo

Jaana Rapeli

Terveydenhoitaja

040 353 6272

Jaana.Rapeli@itauusimaa.fi

Äitiys -ja lastenneuvola, Gammelbackan neuvola, Porvoo

Annette Pellikka

Terveydenhoitaja

040 489 9508

Annette.Pellikka@itauusimaa.fi

äitiys -ja lastenneuvola, Gammebackan neuvola, Porvoo

Käyntiosoite

Viertotie 3
06400 Porvoo