Siirry sisältöön
HyVä-digi Hae sivustolta

Perhekeskuksen neuvola (Porvoo)

Toimi näin

Neuvolan terveydenhoitajien puhelinaika arkisin klo 12–13. Voit varata ajan myös käyttämällä sähköistä ajanvarausta. Sähköinen ajanvaraus toimii vain varatessasi aikaa lastenneuvolaan.

Siirry tästä sähköiseen ajanvaraukseen(siirryt toiseen palveluun)

Peruthan neuvola-ajan soittamalla terveydenhoitajalle puhelinajalla tai lähettämällä hänelle tekstiviestin.

Määräaikaistarkastusten lisäksi tarjoamme neuvoloittain ilman ajanvarausta olevia avoneuvola aikoja. Niille ajoille voitte tulla lyhyissä pienissä asioissa, esim. rokotus, kasvun seuranta, sydänäänten kuuntelu.

Neuvoloiden avovastaanotot ovat suljettuja hiihtoloma viikolla 8.

Gammelbackan neuvolassa            ma klo. 9.00-11.00
Porvoon Perhekeskuksessa           ke klo. 13.00-15.00
Kevätkummun neuvolassa             pe klo. 9.00-11.00

Päivi Andersin

Terveydenhoitaja

040 489 9503

Paivi.Andersin@itauusimaa.fi

Äitiys -ja lastenneuvola, Perhekeskuksen neuvola, Porvoo

Carola Bäckman

Terveydenhoitaja

040 489 9502

Carola.Backman@itauusimaa.fi

Äitiys -ja lastenneuvola, Perhekeskuksen neuvola, Porvoo

Carola Grönroos

Terveydenhoitaja

040 548 4304

Carola.Gronroos@itauusimaa.fi

Äitiys -ja lastenneuvola, Perhekeskuksen neuvola, Porvoo

Tiia Kylliäinen

Terveydenhoitaja

040 632 5280

Tiia.Kylliainen@itauusimaa.fi

Äitiys -ja lastenneuvola, Perhekeskuksen neuvola ,Porvoo

Elisa Pennanen

Terveydenhoitaja

040 489 9501

Elisa.Pennanen@itauusimaa.fi

Äitiys -ja lastenneuvola, Perhekeskuksen neuvola, Porvoo

Tuuli Waljus-Neem

Terveydenhoitaja

040 489 1861

Tuuli.Waljus-Neem@itauusimaa.fi

Äitiys -ja lastenneuvola, Perhekeskuksen neuvola, Porvoo

Sirpa Leisti-Johansson

Terveydenhoitaja

040 516 8462

sirpa-sisko.leisti-johansson@itauusimaa.fi

Äitiys -ja lastenneuvola, Perhekeskuksen neuvola, Porvoo

Käyntiosoite

Taidetehtaankatu 4 C
06100 Porvoo